ГайдамакиПривіт всім хто наважився зайти на сайт про українську християнську музику:-) Що це таке, запитаєте ви, і чи існує таке поняття взагалі? З’ясувати і визначити це – одна з цілей створення цього сайту (поки що більше блогу, ніж сайту). Ця ідея у мене “літала” в повітрі вже давно. Починаючи ще з далеких 2001-2002, коли я (в той час будучи одним з учасників  молодіжної команди рідної церкви у м.Львові) з друзями організовував концерт гурту “Він Знає”, потім, коли допомагав записувати 2-й альбом київському гурту “Кроки” (та під час численних спроб організації їх концертів та дистрибуції дисків по Україні).

Та закінчуючи подіями останніх 2-3 років, коли з одного боку Київ в 2008 та 2010, єдиний зі всіх пост радянських країн, приймав дві зупинки світового турне конференції Passion (що об’єднує виступи одних з найкращих в християнському прославленні сьогодні у світі: Сhris Tomlin, Matt Redman, David Crowder, Hillsong, Charlie Hall, Christy Knockels та інші), а з іншого боку РОЗПАДОМ “Нового Єрусалиму” – найбільш відомого християнського гурту на пост радянському просторі, та накриттям “мідним тазом” (вибачте за жаргон:-) їхніх планів щодо концертних турів по країні та цілеспрямованого розвитку такої музики в Україні.

Все це ставить в моїй голові питання, “А чи існує християнська музика в Україні взагалі як явище?” і  ”Чи потрібна вона кому небудь? і Чи має потенціал для росту?”. Зокрема, особливо, при засиллі торентів та безкоштовної закачки всього чого завгодно з Інтернету, –  чи готовий, хоч хтось цю музику підтримувати, заплативши 25-30 грн. за СD з альбомом вітчизняного виконавця або відвідавши живий концерт (заплативши ті ж 30-40 грн.)

Наразі ідея полягає в тому, щоб поговорити на цю тему серед експертів в цій сфері: музикантів, продюсерів, власників студій, звукорежисерів, лідерів молоді та церков.

Тому, будь-ласка долучайтеся до обговорення через коментарі, або через запит стати дописувачем/експертом на цьому сайті. Якщо хочете стати дописувачем то пишіть мені на:

Достеменно відомо лише одне – те що Біблія говорить нам про ВАЖЛИВІСТЬ музики та співу в поклонінні Богові (чим по суті і є вся християнська музика):

“Ходіть, заспіваймо Господеві, покликуймо радісно скелі спасіння нашого, хвалою обличчя Його випереджуймо, співаймо для Нього пісні, бо Господь – Бог великий… прийдіть, поклонімося, і припадімо, на коліна впадімо перед Господом, що нас учинив!”  {Псалом 95:1-6 }

А якщо це важливо для Бога, який створив цю Землю і нас самих, то,можливо, це означає, що християнська музика в нашій країні (де по різним даним від 3-5% населення – протестантські християни) як мінімум МАЄ ПРАВО НА ІСНУВАННЯ?