David Crowder Band, requiem

На конференції Passion 2012 можна було почути багато радісних новин, але була й одна сумна. Або якщо бути дуже відвертим – ДУЖЕ СУМНА НОВИНА. David Crowder Band з січня 2012 року повністю припинила своє існування! І в завершення своєї блискавичної дискографії вони випустили свій останній альбом “Give Us Rest”, or (a requiem in C [the happiest of all keys]). Про нього детально ми напишемо пізніше.

І така довга назва, це не мій особистий коментар, а повна назва альбому, яку дослівно можна перекласти так: “Даруй нам відпочинок” або реквієм в До-мажорі, самій веселій зі всіх тональностей”…  Якщо ви не дуже знайомі з творчістю та життям цього гурту (та Девіда Краудера особисто), мушу відзначити, що ці хлопці слів на вітер не кидають. У всіх 8 студійних альбомах (за більш ніж 12 річну історію існування гурту) Девід Краудер & Co. завжди вкладали особливе та справжнє значення в слова та образи.

Так і в цьому випадку, якщо вони випустили альбом з словом “Реквієм” в назві, то це дійсно таки має значення. Моя дружина (теж будучи до цих пір під враженням від розпаду гурту) буквально сьогодні подивилася у Вікіпедії та розповіла мені про буквальне значення слова “реквієм” –  ”Реквієм або Реквіємна месса (служіння), також відома, як месса (хоровий музикальний твір) за упокій мертвих  (на латині: Missa pro defunctis) Месса служиться для упокою душі або душ однієї або більше померлих людей, використовуючи особливу форму церквоного співу.” Ось така “весела” назва для альбому… але вона дуже точно відображає стан в якому музиканти підійшли до нього. Це їхнє останнє слово, останній аккорд в їхній карьєрі, як одного цілого!! А ось і обкладинка альбому:

Обкладинка останнього 8-го студійного альбому DC*B"

До слова альбом складається з двох дисків і включає в себе 34 композиції (так, ви на ослухалися – саме 34!). Але про альбом окремо – пізніше. Зараз згадую про це лише для того, щоб підкреслити, що це дійсно серйозний останній акорд від одного з найбільш ОРИГІНАЛЬНИХ гуртів.

Що ж стало причиною розпаду гурту? Хлопці мало пояснювали деталі і не дуже люблять про це говорити. Одні говорять, що це той факт, що дехто з гурту, хоче спробувати пограти іншу музику, інші, що причиною стала зміна протягом довгих років існування гурту сімейного статусу багатьох і бажанням більше проводити часу з сім’єю. Варто відмітити однак, що в середині 2011 року на сайті гурту з’явилось ось це офіційне звернення DC*B до фанів.

Що ж стало причиною розпаду гурту? Хлопці мало пояснювали деталі і не дуже люблять про це говорити. 

Але якою б не була ця справжня причина (чи набір причин) розпаду гурту, на конфернції Passion 2012, де DC*B дали свій останній живий концерт, ні самі хлопці, ні Луї Гігліо (доречі, по сумісництву, один з продюсерів гурту), ні 45,000 студентів не сильно зраділи, коли гурт в останнє викликали на сцену. Оскільки ми там знаходилися, мали можливість це зазняти… Ось як це виглядало – ВІДЕО: ПРОЩАННЯ PASSION З DAVID CROWDER BAND:

*Відео записане на конференції Passion 2012, 4 січня

Що ж далі? Ніхто точно не знає… Достеменно відомо лише одне. Хоч розлучатися було сумно, всі учасники гурту дивляться в майбутнє з оптимізмом. Вірять, що Господь направить кожного на свій шлях і далі буде використовувати для побудови свого Царства. Наразі відомо лише декілька фактів: Девід Краудер з дружиною вже переїхали з Waco, Техас до Атланти в Джорджії (і скоріше всього там будуть частиною Passion City Church, де пастором є Гігліо), а решта хлопців з гурту, залишилися в Waco вести поклоніння в University Baptist Church і вже ніби заявили про створення нового гурту під іншою назвою (але це не перевірена інформація).

Як би там не було, на завершення можна сказати, що пішла зі сцени одна з найоригінальніших та найекстравагантніших християнських команд за останні 10-20 років і в світі християнської музики, все буде зовсім по іншому без David Crowder* Band. Але, це не привід сильно сумувати. По-перше, по тій причині, що здається хлопці не збираються на довго “зникати з радарів”, а по-друге тому що їх музика (з дискографією можна ознайомитися тут), як і музика таких відомих в минулому християнських команд як DC Talk та DELIRIOUS назавжди залишиться в серцях фанів, і ще довго буде звучати в церквах, на молодіжних зустрічах та в таборах по всьому світу, а відповідно й благословляти та підбадьорювати багатьох християн. А це – саме головне!!

 

**А.Шеховцов (AKA Diver) спеціально для СhristianMusic.ua