Закрытие файлообменника EX.ua

Файлообмінник EX.ua закрили

В останні дні інтернет буквально “взірвався” негативом, щодо останніх подій навколо закриття/блокування файлообмінного сервісу EX.ua. В інтернеті звучить надзвичайно багато думок, та лунає багато дискусій, щодо того законною, чи незаконною є діяльність EX.ua безпосередньо, а також інших схожих сервісів. Яка ж має бути позиція щодо цього всього нас, як християн, і чи дає Біблія нам хоч якісь відповіді, щодо того, наскільки сучасне законодавство з приводу авторського права є правильним?

Хотілось би поговорити не про саму конкретно ситуацію з EX.UA (однозначним є те, що тут замішано ще багато політичних та бізнес факторів, які завжди присутні майже в кожній дії органів влати в нашій країні), а про те чи взагалі правильним є те, що роблять люди, які запускають такого роду сервіси, яке має бути наше до них відношення, і як правиьлно поводитися з інтелектуальною власністю…

Напишіть в коментарях, а що на рахунок цього думаєте ви??

Особисто я (дозволю собі висловитися, як автор публікацій на цьому сайті, та, в минулому, продюсер деяких християнських гуртів та виконавців) – вважаю те, що робить EX.UA незаконним і таким, що порушує права  більшості правовласників контенту, який EX.UA пропонує, чи то для перегляду, чи то для скачування. Якщо EX.UA позиціонує себе (чи виправдовує себе), як сервіс, який дозволяє зовнішнім користувачам, зберігати свій контент у цифровому форматі – то доступ до цього контенту має мати тільки той користувач, який його на сервіс “залив”, але аж ніяк не ВЕСЬ СВІТ. Це якщо коротко.

В продовження роздумів на цю тему копіюю розмову в Facebook з одним моїм знайомим. Напишіть в коментарях, а що на рахунок цього думаєте ви??:

ОЛЕГ: Ну, вот, объясните мне… Если я скачал видео на открытом ресурсе, бесплатно, т.е. не купил его, а потом вывесил на другом ресурсе (тоже бесплатно, вернее – без оплаты за скачивание, без получения мною прибыли) – за что меня (ну, не меня, а кого-то другого) судить? Я ведь не украл…. А тот, кто этот диск купил – тоже не украл, а отдал за него свои “кровные”… Короче – не пойму я…

ЮЛІЯ: esli kypil disk – ne pirat
esli kypil disk i dal posmotret dryz’yam – ne pirat
esli kypil disk i sdelal kopiu – pirat
esli vzyal disk i sdelal kopiu – pirat
esli vzyal disk, posmotrel, vernyl – ne pirat
esli zashel na sajt, zaregilsya, zaplatil za skachky, skachal – ne pirat
esli zashel na sajt, zaregilsya, ne zaplatil, skachal – pirat

ОЛЕГ: хде лохика????

ЮЛІЯ: zaplatit’ esli hochesh smotret

БОГДАН: бред. если оно есть в СВОБОДНОМ доступе, значит оно там доступно к бесплатному скачиванию, тк интернет пока еще бесплатный!
а чтоб предъявлять претензии нужно доказать факт нелегального копирования с целью извлечения прибыли, которая нанесла весомый урон правообладателю!
короче, скоро и я запишусь в ряды Пиратской Партии… программа у них кстати очень толковая! Правообладатели пусть лучше защищают контент, музыканты пусть играют в живую побольше, киномейджоры пусть побольше в прокате кина крутят и подешевле билеты делают… и тогда всем будет счастье!
а то столяр свой стул продает один раз, а музыкант за свою песню хочет всю жизнь получать… несправедливо!

Олег привіт… можу поділитися своєю думкою, так як досліджував трохи питання авторського права, та й вважаю, що його потрібно дотримуватися та поважати… Частково відповідь знаходиться на початку твого питання: “Если я скачал видео на открытом ресурсе, бесплатно, т.е. не купил его…” – в 99% випадків правовласники не віддають свої твори (відео, музику і тд.) за безкоштовно. Тому, якщо ти щось качаєш безкоштовно з якогось ресурсу – будь певен, ці люди викладають там ВІДЕО (чи МУЗИКУ) незаконно. Тобто, по більшій мірі – проблема в цих людях. Звичайно опосередковано, ми, якщо користуємося такими ресурсами регулярно – хоч самі “формально” і не порушуємо закон, але опосередковано підтримуємо ПІРАТСТВО!! Ось так все – досить просто. Також погоджуюся зі всім, що написала Юля…

ЮЛЯ: thanx Andriy!

ОЛЕГ: Постить лінк на статтю: Паоло Коельо дав файлообміннику The Pirate Bay книги для безкоштовного скачування ”Будь ласка, завантажуйте мої книги безкоштовно, а якщо вони припали вам до душі — купуйте паперову версію. Це спосіб показати [медіа] індустрії, що жадібність — шлях в нікуди”

 ЮЛЯ: btw, ne mogy ponyat’ ex.ua otkrili ili net? ili sajt opredelyaet po nacional’nomy priznaky IP adresa ?!)))

ОЛЕГ: открыли… только сейчас, наверное, будет блокирован доступ “извне”…

АНДРІЙ: Ну, ОК, це нормально – правовласник сам вирішив віддавати свої твори безкоштовно! Люди можуть брати безкоштовно. Тут немає ніяких проблем…

ОЛЕГ: сподобався коментар Богдана Гончарова: а то столяр свой стул продает один раз, а музыкант за свою песню хочет всю жизнь получать… :) Не вірно воно якось… Бог дає натхнення писати музику… а люди продають її як свою… я не кажу, що взагалі треба роздавати безкоштовно… але люди дуже вже багато на себе беруть…

ЮЛЯ: a znaete kak stolyar obigaetsya, esli kradyt ego dizain i delaut takie ge styl’ya i prodaut ih po 3 kopejki?

АНДРІЙ: Олег, інтелектуальна власність це трошки інше ніж реальні фізичні товари – не можна порівнювати один товар з ідеями і творчістю. Так, Бог дає вміння і бажання (так само, як і столяру, доречі), але більшість людей і не уявляє якої праці і вкладень вартує записати музичний альбом, або зняти фільм – часом це роки роботи… Що ж виходить, столяр може робити 10 стільців на день і отримувати за кожен (припустимо) $5. За рік роботи це: 264 роб. дні х 10 стільців х $5 = $13,200 А музикант за рік (ну знову ж таки припустимо) записав альбом і продав 500 дисків по тих же $5 (ну хай навіть $8) за диск і отримав = $4,000? Де справедливість…?

Я просто знаю про що говорю… наприклад укр. гурт (зважаючи на те, що більшість людей не займаються цим full time і пише музику у вільний від роботи час) пише альбом від 10 до 15 місяців. І якщо продадуть 500 дисків (при чому максимум по 30 грн. або $3,75) то це непогано. 1,000 дисків – це вже успіх… Чистий виторг = 15,000 грн.А звідси ще відніми витрати на в-во самого диску (~ $1), + витрати на запис в студії (мін. $150-200 пісня) – виходить або “в нуль”, або в збиток. А ми потім дивуємося, чому у нас не розвивається християнська музика і талановиті християнські музиканти, або йдуть в поп (світську музику) або працюють агентами по продажу в торгівлі та банках. Мені чесно кажучи ця тема трохи наболіла, і я можу ще багато розповісти. Але якщо підсумувати, я дійсно вважаю (на основі Біблії), що не платячи за контент ми більше зневажаємо Бога і тих людей, яким Він дав цей талант ніж “розумно розпоряджаємося своїми фінансами”

ОЛЕГ: а я знаю випадки, коли церква продає свої альбоми прославлення за 150 грн… альбоми ПРОСЛАВЛЕННЯ… де тут слава Богу?…….. чи – чим дорожче, тим краще/благословенніше/…..????

АНДРІЙ: Це вже кожен сам вирішує, яку ціну поставити і за це відповідає перед Богом. Це ж таке, не подобається, не погоджуєшся – не купуй. Рим. 14:12 “Тому кожен із нас сам за себе дасть відповідь Богові.”

А що думаєте на рухунок цієї теми ви? Як християни мають ставитися до таких сервісів і чи потрібно платити за музику, фільми, програмне забезпечення? 

А ось ще новина в он-лайн версії журналу ФОКУС, про те, що може загрожувати тим, хто розміщував піратське відео на EX.UA:  Тем, кто размещал пиратское видео на ex.ua, грозит уголовная ответственность, – адвокат”