Воанергес, Voanergez альбом Цілющий Рок Древнього Києва

Один з небагатьох живих і реально регулярно виступаючих християнських гуртів в Україні – Воанергес – випускають свій новий альбом.  Це вже 4-й альбом цього київського гурту, який почав свою історію у 1998 році. Хлопці вирішили назвати його “Цілющий рок древнього Києва” і вперше зробити презентаційний концерт для київської публіки.

Напередодні цієї події ми взяли коротке інтерв’ю у лідера гурту Романа Макогона, а також хочемо запросити всіх читачів Christian Music.ua на цей концерт, що відбудеться в Києві  4 березня о 19:00 в Театральній лабораторії Державного Центру театрального мистецтва імені Леся Курбаса, за адресою вул. Володимирська 23в. Вартість квитка 30 грн. Забронювати квиток можна за настпуним телефоном: 044 -279-49-83.

УВАГА! Концерт перенесено на 4 березня!!

Отже приводимо коротке інтерв’ю Романа про новий альбом:

CM.ua: Роман, вітаємо з виходом 4-го альбому гурту. На початок, скажи, коли було створено гурт і як довго ви йшли до свого четвертого повноцінного студійного альбому?

Р.М.  Історія створення гурту починається ще з далекого 1998 року. Це відбулося 6-го серпня. Вже тоді я бачив цей гурт в своїй уяві, я молився за створення подібного гурту і мав бачення для нього. Але саме в цей день одна жінка з моєї церкви, яка зовсім не знала про мої плани, принесла “слово від Бога”, а точніше цитату з Біблії, яка дала мені зрозуміти, що Бог мене почув і Він зачинає подібний гурт. Я вірю, що якщо є слово від Бога, то це як процес народження. Коли Бог сказав “нехай буде так”, щось народжувалося і я зрозумів, що якщо Він сказав “нехай буде так” – значить щось вже створено. Саме тому по цей час, ми з хлопцями вважаємо цей день – днем народженням нашого гурту.

CM.ua: Тобто в цей час ви з хлопцями ще не грали разом?

Р.М.  Грали але на на публіку. Цікаво, що ця жіночка принесла мені це Слово в середу чи в четвер, а в неділю в церкві ми вже грали першу нашу пісню. Це був трошки інший склад ніж зараз, я запрошував всіх кого міг, щоб Бог селекціонував… Пізніше багато людей відсіялися і утворився той склад, який Богом покликаний. Саме таким і є той склад, який ми маємо зараз. На той час у нас було дві чи півтори пісні і ми виконували їх на базі церкви. В майбутньому основною складу стали хлопці з якими я познайомився граючи в оркестрі  ансамблю пісні та танцю прикордонних військ України. Дехто з них вже були християнами, дехто прийшли до Бога пізніше.

Voanerges band, Ukrainian Christian Music

Гурт Воанергес, сучасний склад

CM.ua: Якщо говорити про новий альбом. Наскільки я розумію це вже 4-й ваш повноцінний студійний альбом, скажи чи відрізняється він чимось від інших і чому ви обрали саме таку назву альбому?

Р.М.  Назву ми підібрали таку інтригуючу навмисне. Був цілий список назв, які я запропонував нашому видавцю і серед них була “Цілющий рок древнього Києва”. Мені особисто найбільше подобалась ця назва…

CM.ua: Це назва однієї з пісень на альбомі?

Р.М. Ні це просто окрема назва. Я до цього “начитався” всілякої маркетингової літератури і зрозумів, що образно кажучи “обгортка повинна бути яскрава”. І тоді виникла така назва в розумі, щоб чимось заінтригувати слухачів. При цьому це не просто фразеологія, чи “закидання шапки”.

Ми з хлопцями багато років молимося, щоб наша музика зцілювала. Щоб ми грали таку музику, яка непросто буде веселити чи втішати душі, чи надихати, а ще й зцілювати в тому числі фізично. Це багаторічна тема наших і моїх особистих молитов. І  я вірю, що настане час, що це буде… Коли це буде – не знаю, але мабуть ми так “авансом” вже назвали наш новий альбом. В принципі у нас ще не було випадків фізичного зцілення людей від нашої музики, але душевно багато людей говорять, що коли слухають нашу музику отримують душевний відпочинок чи духовне оновлення. Тому так ось народилася назва альбому.

 CM.ua: Але все ж таки цей альбом чи відрізняється він чимось від попередніх?

Р.М. В загальному це той стиль який ми “сповідуємо” вже багато років, це фольк-рок з елементами джазу з елементами електроніки. Ще дехто з журналістів називає цей стиль етно-фьюжн. Цей альбом в принципі є в тому самому стилі, можливо тільки трошки більше заглибились у свій власний стиль і, можливо, стали більш не схожі на інших. Зокрема це за рахунок того, що на відміну від попередніх альбомів у нас з’явився новий інструмент. Це електро-ліра, ми її умовно назвали “воанергетор”, тому що аналогів цьому інструменту немає! Це симбіоз української колісної ліри і синтезатора.

Він дає дуже своєрідне звучання…  це звук, який знаходиться десь між скрипкою та шотландською волинкою.  На скрипку цей звук не дуже схожий, тому що звучить більш монотонно і напористо зі своєрідним драйвом. Ми починаємо альбом з двох пісень де звучить ця електро-ліра і зразу стає зрозуміло, що це щось незвичне і унікальне. Хоча деякі українські гурти вже використовували ліру в своїй музиці (такі як “Кому вниз”, “Вій”), але це було дуже епізодично і не роблячи на ній акцент. Ми ж саме на електро-лірі цей акцент зробили.

 CM.ua: Так, я пам’ятаю, коли ви виступали на конференції ART Improve то звучало досить оригінально…

Р.М. Так. Це що стосується інструментів. Також цей альбом він можливо більш глибший. Особливо, якщо порівнювати з попереднім, який був більш “агресивний”, принаймні мені так здається.

Цей альбом відрізняється від попередніх тим, що у нас з’явився новий інструмент. Це електро-ліра. Ми її умовно назвали “воанергетор”, тому що аналогів цьому інструменту немає! Це симбіоз української колісної ліри і синтезатора.

CM.ua: До речі, хотів запитати про інструменти, які ви використовуєте на концетрах і які створюють ваш неповторний стиль. Де ви берете ці інструменти? Купуєте, шукаєте по селах чи робите самі?

Р.М. Взагалі то знайти такі інструменти взагалі не проблема. Їх можна купити чи на Андріївському узвозі в Києві, чи на фестивалі “Країна мрій”, куди їх привозять майстри. Зокрема у нас був свій знайомий майстер на узвозі, який робив нам дримби, зозульки та сопілки… Потім він кудись зник і ми вже деякі інструменти закуповували на “Країні мрій” – фестиваль, який організовує Олег Скрипка.

Бугай, який у нас нещодавно з’явився, нам подарували в Білоцерківській музичній школі, де навчався наш трубач. Взагалі, за останні роки ми собі придбали багато різних автентичних інструментів і на даний момент вирішили зупинитися і вже використовувати те що є. Вважаємо що цього достатньо, тому що навіть це, часом ледь поміщається в купе поїзда, в якому ми їдемо на гастролі. Можливо з часом спробуємо використовувати “козу”- український аналог волинки.

Роман Макогон, лідер гурту Воанергес

CM.ua: Скажи два слова про концерт в Києві. Це буде просто презентація чи концерт для широкої аудиторії? Звідки виникла ідея зробити це саме так?

Р.М. Заявлено презентацію для широкої аудиторії. Хоча ми думали,що прийде лише вузьке коло людей. Але зважаючи на реакцію на рекламу, яку ми подали в журнали “What’s On” та “Країна”, можливо це вузьке коло розшириться:-) Сам концерт відбудеться 4 лютого, в понеділок о 19:00.

Взагалі зал для цієї презентації з’явився несподівано. За пів години до нового року мені несподівано передзвонив режисер центру театрального мистецтва ім. Леся Курбаса, Микола Шкарабан, (він прихильник нашої творчості і колись “крутив” наші кліпи на телеканалі “Гама-ТВ”), привітав мене, ще раз сказав, що він в захваті від нашої музики. І під час цієї розмови ми й домовилися про проведення презентації нашого альбому там.

На презентації, крім звичайних глядачів будуть і журналісти, яких ми запросили, як з телеканалів так і з друкованих ЗМІ. Формат презентації також буде передбачати спілкування з аудиторією, коли ми зіграємо 1-2 пісні і будемо відповідати на питання. Тобто це не буде концерт в класичному розумінні цього слова – це буде інтерактивний формат.

CM.ua: Тобто це такий, порівняно новий майданчик, для виступів?

Р.М. Так, ми власне надіємося, що відкриємо там таку собі нову “площадку” для виступів музикантів. Зараз там виступають невеликі театральні колективи, а рок майданчик це вже ми там відкриваємо.

Ми особисто очікуємо якогось дива… і якщо прийдуть віруючі люди, християни, хочеться, щоб вони теж очікували якогось дива.

CM.ua: Як можна купити квитки і де купити?

Р.М. Можна бронювати заздалегідь за телефоном  044 -279-49-83 (і пізніше викупити при вході на концерт), а можна й купити прямо на місці, прийшовши в зал 4 березня о 19:00. Квиток коштує символічну ціну 30 грн.

CM.ua: Чи плануєте ви ще десь давати концерти після презентації альбому?

Р.М. Ми молимося за це…! Ми не плануємо, а наразі молимося за це. Як говориться, якщо Богові буде вгодно і ми будемо живі, то будемо ще виступати. Ми хочемо поїхати до Львова, але поки що незрозуміло чи нас туди запросять. Ми ще гурт не наскільки “розкручений”, щоб нас всі “з руками й ногами” брали…

CM.ua: На завершення, скажи декілька слів для читачів Christian Music.ua, які захочуть прийти на концерт. Чого їм очікувати?

Р.М. Ми особисто очікуємо якогось дива… і якщо прийдуть віруючі люди, християни, хочеться, щоб вони теж очікували якогось дива. Серед нас там буде багато нехристиян і оскільки ми всі там змішаємося в одній тусовці, то хотілось, щоб вони також прониклися духом нашої музики, Святим Духом, Божим Духом. І щоб дійсно, якщо це вже “цілющий рок”, щоб це було так… щоб були якісь зцілення серед людей. Я не знаю в якій формі, можливо люди зможуть духовно зцілитися, але хочеться якихось див! Бо просто виступати, а ми багато виступаємо, вже якось не хочеться. Надіємося на Божу роботу під час цього концерту і запрошуємо всіх пережити це разом з нами.

 

Інтерв’ю брав Андрій Шеховцов, спеціально для Christian Music.ua

P.S. Новий альбом гурту Воанергес “Цілющий рок древнього Києва” можна буде придбати на самому концерті, 4 лютого, або пізніше в інтернет магазині www.umka.com